Šis klasifikavimas padangoms suteikiamas pagal jų paskirtį ir įvairius mechaninius parametrus bei randamas ant padangos šoninės dalies (treadwear, traction ir temperature).

Padangos klasifikuojamos pagal tris parametrus:

Nusidėvėjimo indeksas (treadwear): tai gumos nusidėvėjimo indeksas. Testas atliekamas, kai padanga atlaiko 10 tūkst. km. Įvertinimui naudojama skalė nuo 60 iki 620, o 100 naudojama kaip atskaitos skaičius, pvz., padanga su indeksu 50 nusidėvės dvigubai greičiau nei padanga su 100 indeksu. Padanga su indeksu 150 nusidėvės 1,5 karto lėčiau nei padanga su indeksu 100, taiga kuo aukštesnis nusidėvėjimo indeksas tuo padanga lėčiau nusidėvės.

Sukibimo indeksas (traction): nurodo padangos sukibimo su šlapia kelio danga parametrus ir indeksuojamas nuo AA iki C. C šioje skalėje yra žemiausias įvertinimo punktas, taigi kuo mažesnis sukibimo indeksas, tuo stabdymo kelias ant šlapios kelio dangos ilgesnis.

Padangos įkaitimo indeksas (temperature): nurodo padangos atsparumą įkaitimui nuo trinties ir reitinguojamas nuo AA iki C, kai C šiuo atveju žemiausias įvertinimas, reiškiantis greitą padangos įkaitimą.

Comments (0)

Prekės pridėtos į norų sąrašą
Prekė pridėta palyginimui

Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti skaitykite privatumo pranešime. Privatumo pranešimas