Padangos skirstomos į tris pagrindinius tipus, kurie priklausomi nuo sezoniškumo kuomet padangos tinkamos naudoti. Vasaros sezonui, kada oro temperatūra yra didesnė nei 10 laipsnių pagal Celsijų ir dominuoja sausi orai, naudojamos vasarinės padangos.

Jos tinkamiausios naudoti ant sausos kelio dangos. Esant šlapiai kelio dangai, tokios padangos praranda dalį savo techninių savybių, todėl lietingose vietovėse rekomenduojamos padangos, skirtos šlapiai kelio dangai ir turinčios protektorių, padedantį išstumti vandenį iš po padangų. Vasarinių padangų guma, oro temperatūrai nukritus žemiau 10-ies laipsnių, netenka savo savybių, tampa kietesnė ir nebe tokia saugi naudoti.

Žiemos sezonu kai kuriose šalyse, o tarp jų ir Lietuvoje, žieminių padangų naudojimas reglamentuojamas įstatymais, todėl žieminių padangų nenaudojimas žiemą traktuojamas kaip įstatymo pažeidimas. Žieminių padangų guma atsparesnė žemai temperatūrai, tačiau jos tampa nebe tokios efektyvios ant sniego ar sausos kelio dangos.

Žieminės padangos dėvisi greičiau nei vasarinės, todėl reikėtų atidžiau sekti jų būklę ir protektoriaus gyliui pasiekus 3 mm vertėtų padangas keisti. Universalios (M+S) padangos yra puiki alternatyva, kai sezoniškumas nėra toks ryškus. Naudojant sezonines padangas sutaupomas biudžetas, mat jų nereikia keisti ir galima naudoti ištisus metus, taip pat ir Lietuvoje. Deja, universalios padangos ant sausos kelio dangos nėra tokios efektyvios kaip vasarinės ar ant ledo tokios kaip žieminės padangos.

Comments (0)

Prekės pridėtos į norų sąrašą
Prekė pridėta palyginimui

Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti skaitykite privatumo pranešime. Privatumo pranešimas